MG 1371

Леви, художники та легенди

 

1 Оксана Стасенко.

«Писанково-фестивальний Лев»
Лев, який контролює розвиток ремесел і фестивальну діяльність у Львові та околицях міста.
Він гасає довкола Львова. Збільшуючи радіус дії, і кожен, хто його побачив, хоча б раз. Виявляє у себе здібності до творчості, ремесел, участі у виставах. Лев - допінг. В душі залишається дитиною.

2 Марта Петруняк

«Подорож з маленьким другом»
Жив собі у Львові Левчик і був у нього маленький друг. Одного разу вони зустрілися і вирішили пройтись своїм чарівним Містом - старовинними вуличками з кольоровими трамваями, веселими доріжками, затишними провулками. Все це їх наповнило неймовірною радістю, яка не залишає їх донині, чого бажаємо усім жителям та гостям Міста!


3 Володимир Сколоздра, Марійка Довганик, Тетяна Довганик, Павло Сколоздра.

«ПОЕТ»
Леви у Львові жили завжди.
Вони вірою і правдою служили львів'янам, боронили місто від лютих зайд.
А, здобувши Львову незалежність, вони виконали свою місію і повернулися на Батьківщину.
Але один лев настільки закохався у місто, що навідріз відмовився повертатися. Він і досі волочиться із львівською Богемою по каварнях і п'є каву, цмулить пиво і пише поезії, в яких освідчується в любові до Львова. За це й прозвали його - «ПОЕТ».

4 Олександр Топольницький
«Замріяний Лев»
Мрія - це те, що робить нас щасливими!!! У мріях можна помандрувати у казку, розфарбовану різними барвами веселки, здійснити найпотаємніші бажання... А місто Левів дає нам шанс відчути цю казку в реальності та досхочу насолоджуватися кожною миттю неймовірних емоцій, які дарує нам Львів!
Саме тут Замріяний Лев зумів знайти куточок незайманої природи, де сховався від бурхливого життя львів'ян і просто мріє...мріє про прекрасне майбутнє!..
Мрійте, бо мрії збуваються)))

5 Андрій Кузьменко (Кузьма), Наталя Музика, Андрій Кащій
«Зеник»

Львів - одне з небагатьох міст України, яке несе Національну ідею, душу і колорит.
Тому цей Лев - на ім'я Зеник, вбраний в барви бандерівського прапору, оздоблений аксесуарами біжутерії середньо статичного галичанина (печатка, браслет, в'єтнамки). Він сидить на пузі, вкритому квітами і тримає руку на глобусі, вся територія якого - Україна, а Америка і Канада - Закарпаття.
Це символізує присутність Українців по цілому світу та її добру Волю.

6 Дитяча художня школа ім. О.Новаківського
 Дмитро Ткаченко, Оксана Коцюруба і Галина Венглінська

«Львівський лев»
Місто Львів - справжнє, щире, бездонне... У ньому можна гарно загубитися. Огорнуте пеленою загадковості, мрій та потаємних закутків свідомості, воно нікого не залишить байдужим... Істинне, патріотичне, повне віри і твердих переконань... У ньому ти завжди почуваєш себе безпечно. Тебе охороняють леви. Їхні погляди стежать за тобою, переслідують тебе... Їхні тіла, завмерши в очікуванні, завжди готові кинутися тобі на захист. Справжній львівський лев - сповнений мужності, доблесті та любові до Вітчизни. Він ніколи не загубиться, ніколи не стане сірою мишею у натовпі таких самих сірих мишей. Львівський лев такий один. Доблесний лицар, який нізащо не злякається - завжди впевнений, сміливий і непохитний. І головне - він ніколи не перестане любити. Бо його призначення - дарувати любов і розкидати усмішки по щирим людським обличчям...
І ось, одному з цих левів випала нагода побачити Україну - знайти собі нову долю в інакшому, захоплюючому місті... Він поїде звідси назавжди. Більше ніколи ця істота, створена для перемог, не повернеться на рідні йому вулиці, ніколи не відчує відблиски віконного скла на своїй гриві, не вдихне цього терпкого від кави повітря і не знайде крихти бруківки під своїми могутніми лапами... Все. Він більше не хоче їхати. Розкішні спогади охопили його серце і більше не відпускають... Але він вирішив - поїде. Пронесе рідну мову крізь чужі міста, подарує його традиції, звичаї, крихітні клаптики Львова. Його Львова... Його. Тоді він вперше в житті попросив - намалювати на ньому наш Львів - нашу спільну любов... І тепер на його спині викарбувані заплутані силуети львівських кам'яниць. Сині, на фоні жовтого ранкового неба. Наче символ зародження чогось справді вартісного і відчутного, кохання до України, її дітей, мрій та сподівань... І він поїхав. Поїхав далеко - далеко, в непритомний від краси світ - в якусь невідому йому досі частинку України. До інших людей, будинків і облич, викарбуваних на них... До інших казок, легенд і переказів... До інших годинників і до інших хвилин - швидких, безпринципних, нестримних. А він звик до того, що за лише одним бажанням у Львові зупиняється час... Він також поїде до інших левів - теж красивих і величних, але не таких... Не до львівських... З іншими переживаннями, надіями і спогадами... З інакшими очима. З інакшими серцями.

7 Іра Марко

«Пори року»
Коричнево-чоколядовий, смачний, сильно засмаглий, наче земля вкінці літа. З деревом - гривою у стиглих плодах, золотому вбранні осіннього свята, з ароматом медового спаса. Красень лев мандруючий до світу різдвяної казки...

8 Таня Цюпка.
«Той, що дуже хоче спати або піжама по львівськи :)»
Жив на околицях Львова лев і і називався він Той, що дуже хоче спати.
Левчик старанно стеріг свою частину міста. Ніколи не покидав свого поста. Великою його мрією було побачити інший край Львова.
Одного вечора Той, що дуже хоче спати вирішив піти в місто і глянути, що ж там є такого, чим зачарований кожен хто відвідає Львів. Коли потрапив у центр.лев був здивований. Побачив там дивні ліхтарі, трамвай, якийдринькочучи проїжджав по Площі Ринок, скоштував запашної кави, пінистого пива, смачного льода, побачив вежі міста, цукерні і людей, що живуть у ньому
Побродивши по місту, Той, що дуже хоче спати прийшов додому. Він був сповнений приємнющих вражень.
Коли лев вмощувався спати, то побачив, що на його піжамі відбилося все те, що він побачив у Львові. Той, що дуже хотів спати надзвичайно зрадів. Тепер не доведеться залишати своїх околиць для того, щоб побачити Львів, а просто потрібно глянути на свою піжаму.
З того часу у всіх, хто посправжньому закоханий у львів, може з'явитися одежина з відбитками Львова.
Огляньте свій одяг!!! Може у Вас вже є згадка про місто Лева? :)

9 Оленка Березянська, Юра Кирилів, Толік Кирилів, Оля Гречаник, Маріанна Кмець, Віталік Кирилів
«Легенда Лев»
Десятки століть назад нас оточували краї, які захоплювали своєю безмежною красою!!!
В одному такому краю подорожував самотній, могутній Лев!!!
Блукаючи в різні сторони він милувався і захоплювався красою земель, які оточували його. Спілкувався з різними жителями цього краю, але, нажаль, це було тільки в його уяві, так як він був сам!!!
А щоб не забути де і з ким він спілкувався минулого дня, де бачив ту, чи іншу красу, він занотовував в своїй пам'яті карту!!!
Минали роки, а Лев так і нікого не зустрічав!!!
Але для нього це не було перешкодою, так як він мав безліч своїх друзів, знайомих!!! Його фантазіям не було меж!!!
Час минав!!!
Лев старів, та у ньому все ще жило невмируще бажання розповісти і передати все те, що він побачив, тому, хто не тільки мовчки буде його слухати, але й погодиться з ним, що навколо чудове місце!!!
Прийшов час і Лев пішов від нас!!! А так як його бажання було дуже сильне!!! Тіло Лева закам'яніло, і на його шкірі виступила вся карта ,яку він пам'ятав і виношував у собі!!!
Пройшло ще багато років!!! А його скульптура стояла й надалі самотня!!!
І тільки у 1256 році, його мрії стали реальними!!!
Цими краями ішов Данило Галицький і шукав нове місце для нового міста.
Побачив Данило, Лева, стоїть на дорозі !!! Гукає!!! А відповіді все нема!!! Тоді вирішує Король самому до Лева підійти!!! Підійшовши, побачив красу, яку не бачив до цього!!! Тіло могутнього Лева було вкрито картою!!!
Оглянувся на безмежні краї навколо, і вирішив!!! Бути цьому!!! Будуємо місто, саме Тут!!! По карті Лева!!!
Так і назвав це місто в честь Лева, місто Лева, що нині зветься Львовом!!!
Мрій - Мрії збуваються!!!

10 Сиглова Анастасія-Ольга
«Володар часу»
Час - це тканина, з якої виткане життя. Прагніть того, щоб життя вражало своїми неповторно насиченими барвами візерунків на Вашому життєвому рушнику.
Не забігайте наперед - Все приходить з часом. Докладайте усіх зусиль, щоб кожна секундочка життя була найкращою.

11 Оксана Андрущенко
«Вдекорований Лев»
Лев мандрує рідним містом,
А місто щедро декорує його своїми взорами.
І обоє - вільні, шляхетні,
Ніжні і горді - свідомі своєї краси...

12 Образотворча студія «Чарівна акварелька» Центральної дитячої бібліотеки м.Львова
Керівник - Труш Галина Володимирівна
Учасники: Гоц Павло, Фітак Юлія, Мариношенко Анастасія, Смий Анжела.

«Позитивчик»
Жив в Африці лев. Одного разу пішов він подорожувати світом і потрапив до Львова. Тут лев зустрівся з маленькими львів'янами. І так йому сподобалося наше місто та його мешканці, що вирішив він залишитись тут. А діти, в свою чергу, розмалювали його яскравими фарбами, залишивши на згадку свій дитячий позитив та маленькі часточки Львова.

13 Руслана Лижичко (Руслана), Олена Семешко і Оля Шередько
«Лев Кохання»
Воно не має поняття простору, воно далеко для очей, наче мить маревно-іскриста, але його тепло так близько. Війна двох потоків поглинається злиттям цілком, розчиняється як дим і губить серцевий зумер. Глибина в якій немає нічого звичного, нічого подібного, нічого такого...просто ясності обривок, просто вічності дарунок, мов метелик враз розкрив крила в яскравих бліках. Хто ми тепер і чому так світло?!...

14 Ростик Гарбар, Лука Гануляк
«Львівське пиво»
Цей лев прибув до нас з далеких країв. Він знав, що десь існує місто лева і хотів знайти його. Подорож була не з легких. Вже пробігаючи по українських чорноземах та пробираючись крізь цвітучий зелений хміль, лев зрозумів, що це саме ті землі до яких він так довго добирався. Подорозі лев зустрічав людей, які охоче слідували за ним. У 1715 році вони всі разом дійшли до цього міста лева де і вирішили зайнятися пивоварінням. Тут вони зачснували першу в Україні пивоварню. Від того часу пиво "Львівське" є візитною карткою Львова.

15 Калініч Ліна
«Вазонковий Лев»
... Вежі, костели, кам'яниці старого Ринку... На них задивляються перехожі. Без цієї краси неможливо уявити наше місто.
А спробуйте уявити Львів без його рясних вазонів! Львів без квітів - це дорогоцінний камінь без оправи. Без квітів сонячна днина здалася б нам сутінками...

16 Ганна Друль
Лев «Інтегруючий»
«Невже повік уділом буде твоїм укрита злість й облудлива покірність...»
І.Франко
Камуфляж - спосіб маскувального фарбування, при якому предмети то маскуються фарбують плямами, смугами тощо, викривляючи їхні обриси; маскування.
Камуфляж можна сприймати не тільки, як захист, а як злиття з середовищем, інтеграцію в нього.
Ми вибираємо середовище, яке відповідає нашим мріям і прагненням, нашим культурним запотребуванням і інтегруємо!
Головне, щоб дух був понад усе!

17 Ґєник Равський
«HALLYWOOD» «Галицький ліс»
Леополіс завжди був ядром формування лицарського духу. І цей лев асоціативно нагадує нам про ті великі часи.

18 Юсупов Юрій,Марта Пришляк, Настя Огнівко, Юсупова Віка
Львівський міський дитячий екологічно-натуралістичний центр.
«Нічний Лев»
Час знайомства зі Львовом - день білий. Але він не менш привабливий і в ночі. Коли сонце сідає за горизонт і вже можна спостерігати таємничу атмосферу, Львів починає жити своїм «другим» життям.
Наше прекрасне місто старовинне, загадкове і трішечки подібне на казку. І саме тому у ньому дуже часто відбуваються різні дивовижні речі. Наприклад, кам'яні леви можуть раптом покинути свої насиджені місця і опинитися у зовсім інших, найнесподіваніших місцях.

19 Володимир Кауфман
«Львівський Лев-паяц»
Щоб зберегти свою гідність, Львівському леву залишається бути паяцом.

20 Андрій Рубай

«Лев, народжений з піни морської»


 ...Світанку тихого та штилю,
 Подолавши бурю й хвилі
 Постав Він. Захищати Львів-перлину,
 Відроджувати місто та Вкраїну.
 Рожденний від руки людської.
 Народжений з піни морської...

 Історія цього лева сягає античних часів, де довідуємося про (його існування) створення істот у морі та під час природніх явищ з надприродними якостями (властивостями).
«...А грива була у нього з мушлі морської і творила вона шум такий, що ніби не один той лев був, а тисячі...»
 Далі нитка відомостей з'являється напередодні народження князя Лева, коли майбутній батько - Данило, очікуючи на народження сина та вибираючи ім'я спадкоємцю натрапляє на старця, який оповідає майбутньому королю історії про античного лева, таким чином пророкуючи ім'я володаря Львова. Данило настільки захоплюється левом, що постановляє назвати на його честь свого сина. А згодом і змінює герб «пізнішим галицьким князям правив лев». На користь античного лева свідчить і той факт, що на печатках князів Андрія та Лева II бачимо лева без геральдичної атрибутики, а на прапорі Львівської землі у Грюнвальдській битві 1410р. ще й на лазурному полі. І до того ж - лев до місцевої фауни не належить.
 Близько 1484р. знову з'являються відомості про античного лева, де відомий художник Сандро Ботічеллі, малюючи картину «Народження Венери» проводить паралелі власне з «левом, народженим із морської піни»... Далі відомості губляться у плині часу...
 2009 рік. 525 років після останньої згадки про «лева, народженого з піни морської», ми маємо нагоду побачити, торкнутися, відчути бриз віків від античності до сьогодення...

21 Ореста Гураль
«Сонце над Львовом»
Колись давно-давно, серед лісів і садів в чудовій долині народився з Землі Лев. Матінка Земля годувала його стиглими плодами своїх садів, поїла солодкою водою із своїх джерел. Він виріс великим і могутнім. Став захисником своєї долини і цілої Матінки Землі. Одного разу. Коли сходило Сонце, він подумав, що це солодка грушка і хотів його проковтнути. Сонце всміхнулося і залишило на Левові свій знак.
Потім люди збудували в тій долині місто і назвали його містом Лева.
Тепер він оберігає їх усіх.

22 Ілона Белоус і Оля Когуч
«LeopoliD»
Кожен житель, чи гість міста Лева, стає його невід'ємною частинкою. А ми просто називаємо всіх LeopoliDamu, незважаючи на расу, національність чи походження.
 Всі закохані у Львів, а Лев закоханий у тебе.
Левеня, яке тобі найбільш імпонує, це і є твій LeopoliD.

23 Volodymyr Kostyrko.
«Лев пап'є маше з «Gazette»
Перша газета вийшла у Львові у 1776 році.

24 Іван Твердун

«Золотий Левенятко»
Ходив собі Левенятко і впав в маленьку ямку, заховалися кури, коли він в ямі стояв. Я коли зайшло Сонечко, кури втішилися і побігли до когута з Доброї Країни України.

25 Андрій Повх і Мирослава Лозюк

«... Місто сонячних дощів... »

Повідаю вам свою історію...
Мені наснився дивовижний сон...
Я летів на хмаринці над прекрасним містом оповитим ароматом кави й шоколаду... Чув, як крапельки дощу дзвінко збігають по флюгерах і карнизах, зливаються у потоки, які, наче, доповнюють звуки джазу, що лунає повсюди...
... чув спів сопілки, гомін дитячих голосів, радісний сміх, веселу розмову, в яку раз у раз вривався гуркіт трамваю...
І в той момент я зрозумів, що це дивовижне місто завжди було частиною мене, і я захотів стати частинкою його...
... я прокинувся...
... по вікні так тихо й обережно, щоб не порушити чийогось сну котилися крапельки дощу... Я збагнув, - так мало потрібно, щоб стати частинкою цього міста - достатньо просто полюбити його - це МІСТО СОНЯЧНИХ ДОЩІВ...

26 Романія Беспалюк, Андрій Савчин, Михайло Шапалов
«Юстейн»
...Час, люди, переконання, все змінюється, все тимчасово...
а він стоїть...
якийсь безмовний свідок, стримано мовчить...

27 Христина Новачук і Юля Литвинко
«Боб»
Привіт, це лев Боб. І він сам зі Львова. Він любив автостоп. І жив він чудово! Любив він Ямайку і сонце, і море.
Тому він дарує дух цієї любові!

28 Остап Іванишин
«Нове життя»
З початком нового тисячоліття місто набуває нового характеру. Ритм життя у Львові стає більш динамічний (про що символізує червоний колір). Простір насичений безліччю цікавих ідей, подій та людей, які невпинно пульсують артеріями міста.
Древній Лев Прокинувся!

 

 

Парад левів у Львові 2009

“Парад левів у Львові” – яскравий арт-фестиваль основним об’єктом творчості якого є скульптура лева в натуральну величину.

Давнім символом міста Львова є леви - скульптури, барельєфи, герби з їхнім зображенням можна побачити у різних куточках міста. За легендами, львівські леви оберігають Львів та його жителів, несучи багатовікову службу на вулицях рідного міста. Для львів’ян та гостей міста, Львів асоціюється з левами, тож зрозуміло, що головним героєм фестивалю став його символ.

Основною ідеєю арт-фестивалю є об’єднання навколо акції відомих людей Львова: митців, громадських діячів, бізнесменів; а також залучення до неї громади Львова та гостей міста. Основна ціль – є промоція Львова та популяризація серед громадськості та туристів цінностей міста.

Скульптура лева створена молодим львівським скульптором. З неї відлито 30 однакових фігур. Основне завдання учасників проекту придумати для левів яскравий оригінальний дизайн та характер згідно з концепцією фестивалю. Фігури левів розмальовуються відомими людьми, професійними художниками, а також всіма бажаючими (ескізи проектів яких будуть відібрані під час конкурсу організаторами). Сама акція розмальовування відбуватиметься протягом 2-х тижнів відкрито у подвір'ї Ратуші. Фігура лева зі звичайної паркової скульптури перетворюється в арт-об’єкт, кожен екземпляр - унікальна авторська робота. Потім всі фігури збираються разом для показового “параду” у центрі Львова на площі Ринок. Протягом тижня леви будуть тішити око жителів та гостей міста своєю присутністю у міському інтер’єрі. Конкурс “Лев глядацьких симпатій”, проведений у рамках фестивалю дозволить визначити смаки сучасного міста та залучити мешканців та гостей до активної участі у акції.

Цього року “Парад левів у Львові” розширить свою територію. Мистецькі скульптури помандрують до різних міст України (зокрема всіх обласних центрів України).

Арт-фестиваль “Парад левів у Львові “- це яскравий проект в стилі “паблік-арт”, відкритий для всіх бажаючих.

На завершення акції розмальовані скульптури будуть подаровані від імені громади Львова у всі міста обласного значення. “Лев глядацьких симпатій” буде презентований у столицю, м.Київ. Дана подія буде супроводжуватися всеукраїнською інформаційною кампанією, в кожному із міст обласного значення передбачено проведення прес-конференцій.

Програма

1 вересня, 15:00

Внутрішній дворик Ратуші (пл. Ринок, 1)

Старт акції. Всі скульптури левів зібрані у внутрішньому дворику. Прес-конференція, присвячена відкриттю фестивалю 15:00.

 

1 вересня - 11 вересня 

Внутрішній дворик Ратуші (пл. Ринок, 1)

Розмальовування левів. На декілька тижнів дворик перетвориться на творчу майстерню, він буде відкритий для всіх бажаючих побачити таїнство перетворення звичайних паркових фігур у витвори мистецтва.

 

12 вересня

Виставлення розмальованих фігур на площі Ринок для всенародного огляду. Презентація для журналістів.

 

12 вересня – 21 вересня

Виставлення розмальованих фігур на площі Ринок для всенародного огляду. Акція “Лев глядацьких симпатій” – відвідувачі арт-фестивалю голосують за кращого лева. Акція «Краще фото з левами».

 

22 вересня, з 15.00

Згортання акції. Леви залишають Площу Ринок.

 

25 вересня.

Оголошення результатів голосування «Лев глядацьких симпатій». Нагородження переможців акцій «Краще фото з левами» та «Лев глядацьких симпатій». Проведення жеребкування та визначення в яке місто України поїдуть леви. Проведення підсумкової прес-конференції.